Leidinys „Infekuotųjų ŽIV ir sergančiųjų AIDS maitinimasis”

 

Teisinga gyvensena, įskaitant tinkamą maitinimąsi ir fizinį aktyvumą, yra svarbi strategija palaikyti gerą sveikatą ir gyvenimo kokybę, stiprinant imuninę sistemą, kad organizmo funkcijos būtų nesutrikusios. Imuninė sistema yra natūrali organizmo dalis, kuri kovoja su mikrobais, bakterijomis ir kitais ligas sukeliančiais organizmais, su kuriais kontaktuojama kasdien. Infekuotiems ŽIV ir sergantiems AIDS imuninė sistema yra pažeista.

Tinkamas maitinimasis nėra infekuotų ŽIV ir sergančiojo AIDS gydymas. Tinkamo maitinimosi ir subalansuotos dietos esmė yra apsaugoti organizmą nuo energijos ir maistinių medžiagų stokos, kurios priežastis yra infekcinė liga.

 Tinkamas maitinimasis yra kiekvienam asmeniui skirtingas ir individualus. Leidinyje supažindiname, ką infekuoti ŽIV ir sergantieji AIDS turėtų žinoti apie visavertį subalansuotą maitinimąsi. Tik sergantysis pats turėtų spręsti, kokį maistą gali valgyti, kaip jį gaminti, kiek kartų per dieną valgyti. Nėra produktų ar dietų, kurios gydytų AIDS.

Dauguma problemų susijusių su ŽIV/AIDS infekcija turi poveikį maisto vartojimui, virškinimui ir įsisavinimui. Dauguma tokių sąlygų simptomų (skausminga burna ir ryklė, šleikštulys ir vėmimas, blogas apetitas, viduriavimas, svorio mažėjimas ir kt.) galima koreguoti tinkamai maitinantis.

Leidinio tikslas:

  • parengti infekuotiems ŽIV ir sergantiems AIDS praktines rekomendacijas apie tinkamą maitinimąsi;
  • padėti sergančiajam pasirinkti visaverčius naudingus organizmui produktus, kad patenkinti jo individualius maistinių medžiagų ir energijos poreikius;
  • supažindinti su saugaus ir kokybiško maisto gamybos reikalavimais;
  • patarti apie dietos tikslinimą ir pritaikymą esant tam tikriems simptomams, susijusiems su ŽIV infekcija ir sergantiems AIDS.

Leidinys skirtas infekuotiems ŽIV ir sergantiesiems AIDS bei visiems, kurie domisi jų maitinimosi problemomis.

Knygos ištrauka paspaudus šią nuorodą.

Elektroninį šio leidinio variantą galima pirkti el. parduotuvėje.


Kaip gaminti maistą?
  Dietinio maisto gamyba Šis receptūrų rinkinys ir gamybos technologijų aprašai skiriamas dietinių patiekalų ruošimui ne tik ligoninėse, sanatorijose, poilsio namuose, senelių bei vaikų namuose, bet ir visiems besigydantiems ar norintiems racionaliai maitintis namų sąlygomis. Pateiktų patieklalų receptūroje gerokai mažesnis cukraus ir riebalų kiekis.