Spausdinti

Grįžti į skyrelio "Riebalai" turinį

 

 

Kas yra omega-3 riebalų rūgštys?

Omega-3 riebalų rūgštys – tai polinesočiosios riebalų rūgštys, kurių organizmas negali pasigaminti pats, todėl jos vadinamos nepakeičiamomis arba būtinomis riebalų rūgštimis. Šios rūgštys yra būtinos gaminat įvairius biologiškai aktyvius junginius mūsų organizme, todėl mes privalome jų gauti su maistu.

Omega-3 riebalų rūgštims priklauso:

 

Omega-3 riebalų rūgščių nauda

Kadangi šių riebalų rūgščių mūsų organizmas negali pasigaminti pats, todėl mes privalome jų gauti su maistu, nes iš jų organizme gaminamos biologiškai aktyvios medžiagos vadinamos EIKOZANOIDAIS (eikozanoidai - tai hormonai, kuriems priklauso: leukotrienai, prostaciklinai, prostaglandinai ir tromboksanas). Šios biologiškai aktyvios medžiagos svarbios, nes:

 

Omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai

 

Ar vienodas omega-3 riebalų rūgščių naudingumas?

Omega-3 riebalų rūgščių rūšių poveikio stiprumas mūsų organizmui skiriasi. Alfa – linoleno riebalų rūgštys patekusios į mūsų organizmą veikiamos tam tikrų fermentų per eilę reakcijų yra paverčiamos eikozapentaeno ir dokozaheksaeno riebalų rūgštimis, iš kurių gaminamos biologiškai aktyvios medžiagos.

Kai į organizmą patenka eikozapentaeno ir dokozaheksaeno riebalų rūgštys, organizmui nereikia vykdyti tam tikrų reakcijų ir eikvoti fermentų. Dėl to šios rūgštys yra greičiau ir paprasčiau panaudojamos biologiškai aktyvių medžiagų sintezei. Būtent dėl to jos yra efektyvesnės.