Leidinys „Sergančiųjų skrandžio ligomis maitinimasis”

Organizmo mityba yra vienas svarbiausių fiziologinių procesų. Mityba – tai procesai, kurie vyksta organizme, kai maistas virškinamas, įsisavinamas, panaudojamas. Į virškinimo sistemą patenka maistas, kuris daugelio organų mechaniškai ir sudėtingų biocheminių procesų yra skaidomas iki maistinių medžiagų. Maisto cheminės maistinės medžiagos reikalingos kūnui augti, ląstelėms atkurti, energijai teikti ir organizmo gyvybinėms funkcijoms užtikrinti. Iš maistinių medžiagų susidaro fermentai, hormonai, kiti medžiagų apykaitos reguliatoriai. Medžiagų apykaita, visų ląstelių, audinių ir organų funkcija bei struktūra priklauso nuo organizmo mitybos.

Organizmo mitybos sutrikimas atsiranda, kai dėl kokių nors priežasčių per mažai ar per daug valgoma, sutrikus kai kurių organų funkcijai, sergant tam tikromis ligomis ir kt.

Sergantiesiems virškinimo trakto ligomis, be gydymo vaistais, labai svarbus veiksnys sveikatai gerinti – dietos pritaikymas (adaptavimas), tikslinant (koreguojant) maistinių medžiagų ir energijos kiekį pagal individualius organizmo, fiziologinius pokyčius.

Leidinys skiriamas sergančiųjų skrandžio ligomis saviugdai ir savišvietai tinkamo maitinimosi klausimais bei visiems besidomiantiems tinkamu maitinimusi.

Knygos ištrauka paspaudus šią nuorodą.

Elektroninį šio leidinio variantą galima nusipirkti el. parduotuvėje.


Kaip gaminti maistą?
  Dietinio maisto gamyba Šis receptūrų rinkinys ir gamybos technologijų aprašai skiriamas dietinių patiekalų ruošimui ne tik ligoninėse, sanatorijose, poilsio namuose, senelių bei vaikų namuose, bet ir visiems besigydantiems ar norintiems racionaliai maitintis namų sąlygomis. Pateiktų patieklalų receptūroje gerokai mažesnis cukraus ir riebalų kiekis.